Dodaj do obserwowanych

Przystań Rybacka

Warto zobaczyć

Ważne informacje

Opis

Zapraszamy na spacer! Idąc plażą w kierunku Karlikowa natrafimy na małą przystań rybacką. Tutaj sopoccy rybacy prowadzą także sprzedaż świeżych i wędzonych ryb. Mniam!

W sąsiedztwie przystani znajdziemy również Bar Przystań, który cieszy się ogromną popularnością u smakoszy ryb, dostarczanych przez rybaków prosto z morza. Niepowtarzalny widok na Zatokę Gdańską!

Rys historyczny:

Uroki sopockiej plaży odkryte zostały już na początku XIX wieku. Jest ona nadal atrakcyjna i dla współczesnego kuracjusza i wczasowicza, a atrakcją spacerów po plaży są kutry rybackie. To jedna z atrakcji tego miasta, a także pamiątka czasów, gdy Sopot był niewielką wsią rybacką. Wraz z rozwojem funkcji letniskowej kurortu rybołówstwo, jako zajęcie ludności, straciło na znaczeniu. Warto zobaczyć to miejsce i podejrzeć pracę rybaków, póki ten zawód zupełnie jeszcze nie zanikł. Na przystani można zobaczyć tradycyjne, małe odkryte łodzie rybackie, sieci i cały sprzęt niezbędny do łowienia ryb. Sopoccy rybacy pływają na małych drewnianych łodziach, podobnych do tych z XIV wieku. To ,,pomeranki" czyli tradycyjne kaszubskie łodzie. Do dziś przetrwała garstka rybaków. Surowe warunki nigdy ich nie rozpieszczały. Tym, którzy nie powrócili z morza poświęcona jest kapliczka ,,O szczęśliwy powrót", stojąca tuż obok przystani. W mini muzeum rybackim warto posłuchać morskich opowieści o podróżach i połowach ryb, o szacunku do morza i do rybackiego fachu. W roku 2007 zmodernizowano i przebudowano starą przystań. Poprawiło to warunki socjalne rybaków oraz przeładunek i magazynowania złowionych ryb. Przystań rybacka znajduje się w zasięgu zespołu urbanistyczno-krajobrazowego Sopotu i wpisana jest do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Sopot, Al. Wojska Polskiego 11
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
E-mail:
Telefon:
50663…
    Brak informacji o godzinach otwarcia
Data ostatniej aktualizacji: 02.07.2018, 13:44

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Przystań Rybacka
Warto zobaczyć
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 5 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl